Earlier we had no idea of market, whatever price the trader used to quote, we sold our products in same price.
Read More
Now, we should think about sustenance and find out ways for financial independence. All of us are in support of our Group members and if required, we will also contribute.
Read More
Forming Producer Group had been convenient for us. Earlier, we used to carry our produce individually to Narayanpatna and sell it at Rs. 18/- per kg plus it incurred us other expenses.
Read More